Національний Гімн України
Ще не вмерли України, і слава, і воля,Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.Приспів:Душу, тіло ми положим за нашу свободу.І покажем, що ми, браття, козацького роду.Станем, браття, в бій кровавий від Сяну до ДонуВ ріднім краю панувати не дамо нікому;Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє,Ще у нашій Україні доленька наспіє.Приспів:Душу, тіло ми положим за нашу свободу.І покажем, що ми, браття, козацького роду.А завзяття, праця щира свого ще докаже,Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже,За Карпати відоб’ється, згомонить степами,України слава стане поміж народами.Приспів:Душу, тіло ми положим за нашу свободу.І покажем, що ми, браття, козацького роду.Патріотизм(грец. patris – батьківщина) – це любов до Батьківщини ,відданість їй і своєму народу. Особистісні якості та риси характеру,притаманні свідомому громадянину й патріоту повага до батьків, свого родоводу, традицій та історії рідного народу; працьовитість; висока художньо-естетична культура; патріотична самосвідомість та громадянська відповідальність, готовність працювати для розквіту Батьківщини, захищати її; повага до Конституції, законів Української держави; досконале знання державної мови.
Завдання патріотичного виховання:
-Формування любові до рідного краю (причетності до рідного дому, сім’ї, дитячого садка, міста)
-Почуття власної гідності як представників свого народу
-Виховання любові,поваги до своїх національних особливостей
-Формування духовно-моральних взаємин
-Формування любові до культурного спадку свого народу
Толерантне ставлення до представників інших національностей, до ровесників, батьків, сусідів, інших людей.
Патріотичне виховання дошкільнят має вирішувати ширше коло завдань, ніж ті, що зазначені. Це не лише виховання любої до рідного дому, сім’ї, дитячого садка, але виховання шанобливого ставлення до людини-трударя та результатів її праці, рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, традицій держави, загальнонародних свят.
Виховання любові до Батьківщини, до своєї Вітчизни – завдання надзвичайно складне, особливо коли мова йде про дітей дошкільного віку. Однак в значному ступеню така складність виникає при спробі переносити на дітей „дорослі” показники проявів любові до Вітчизни.
Дошкільний вік як період становлення особистості має свої потенційні можливості для формування вищих моральних почуттів, до яких і відноситься почуття патріотизму.
Справді, якщо патріотизм – це почуття приязні, відданості, відповідальності і т.д. до своєї Батьківщини, то дитину ще в дошкільному віці необхідно навчити бути приязною (до чого-небудь, бути відповідальною в її малих справах, вчинках).